梦都棋牌

Member Login | Register
"The 4th" Cultural Quality and Beauty "Excellent Grassroot Calligrapher Creative Activity" to be selected for public announcement
Time: November 22, 2019
"The 4th" Cultural Quality and Beauty "Excellent Grassroot Calligrapher Creative Activity" to be selected for the list of authors

    位作者的申报材料,经中国书协组织专家严格评审,共有102位作者入选。 "The 4th" Quality and Beauty "Excellent Grassroot Calligrapher Creation Activity" received a total of 115 authors' application materials, and after strict review by experts organized by the China Book Association, a total of 102 authors were selected.

    1122日至20191129日,共7天。 This list is a public list, the public period is from November 22 , 2019 to November 29 , 2019 , a total of 7 days. 窃等违规现象,可向 中国书协大型活动处举报。 During the publicity period, if you find violations such as ghostwriting, plagiarism, plagiarism, etc., you can report to the large-scale activities of the China Book Association. The report materials require accurate information and clear facts, and the China Book Association will investigate and handle them in accordance with relevant regulations.

    号院32号楼B908中国书协大型活动处 Please send materials: B908 Chinese Book Association Large Event Office, Building 32, No. 1 Beishatan, Chaoyang District, Beijing

    Phone: 010-59759591

    Postal code: 100083

    Chinese Calligraphers Association

    1122 November 22 , 2019

     

     

     

    The 4th "Cultural Quality and Beauty" Excellent Basic Calligraphers Creative Activities

    Proposed list of authors announced

    人,按姓氏笔画排列) (A total of 102 exhibitors, arranged by strokes of last name)

    Ding   (辽宁)于浩泳(天津)王生良(铁路)王吉鸿(辽宁) Bin (Liaoning) Yu Haoyong (Tianjin) Wang Shengliang (Railway) Wang Jihong (Liaoning)

    Wang Zhian (Fujian), Wang Qingsong (Shandong), Wang Guozhu (Shanxi), Wang Dingqiang (Guizhou)

    Shi Yunyun (Guangxi) Shi Yuechen (Railway) Shi Wenzhen (Shanxi) Stone   Min (Inner Mongolia)

    Lu Kefeng (Fujian), Shen Xuejun (Guizhou), Feng Xiufang (Hebei), Xing Jiqing (Tianjin)

    Deliang Lu (Public Security) Zhu Heshan (Beijing) Zhu Zhanwei (Hainan) Zhu Yinfu (Shanghai)

    Ren Wenshuan (Inner Mongolia)   安徽)刘少坤(江西)刘自坤(江西) Juan ( Anhui) Liu Shaokun (Jiangxi) Liu Zikun (Jiangxi)

    (铁路)刘建丰(北京)刘 Liu Jianping (Qinghai) Liu Xiaobin (Railway) Liu Jianfeng (Beijing) Liu   Howling (electricity)

    Liu Yinan (Ningxia) time   Ren (Tibet) Sun   Jian (Beijing) Yan Yanwang (Guangxi)

    (青海)李守卫(江苏)李海滨(海南) Li Zhonghua (Chongqing) Li Yanhao (Qinghai) Li Shouwei (Jiangsu) Li Haibin (Hainan)

    Lee   (天津)李德刚(辽宁)杨苍海(铁路) Rui (Shandong) Li Huibin (Tianjin) Li Degang (Liaoning) Yang Canghai (railway)

    Yang   Yong (Hubei) Xiao   Gang (Sichuan) He Jinguo (Gansu) Leng Hengyu (Liaoning)

    Wang Zhange (Heilongjiang), Wang Zhaoming (Hubei), Wang Nengjiang (Jiangsu), Song Xuan (Jilin)

    Zhang   Sheng (Gansu) Zhang Pingzi (Beijing) Zhang Junwen (Sichuan) Zhang   Chi (Hunan)

    Zhang Guojun (Xinjiang) Zhang Jianping (Jilin) Zhang Jianhui (Hebei) Zhang Hongrong (Guizhou)

    伟(重庆) Chen Caikun (Hunan) Chen Yongjun (Guangdong) Chen Xijun (Shandong) Chen Hengwei (Chongqing)

    彦奎 (宁夏)范泰和(福建)欧阳明 (湖南) Chen Liang (Xinjiang) Fan Yankui (Ningxia) Fan Taihe (Fujian) Ouyang Mingyu (Hunan)

    Zhou Jianxu (Shaanxi) Zhao Yanhong (Shanxi) Hao   (河北)胡正良(贵州) (Hebei) Hu Zhengliang (Guizhou)

    Hu Jinfeng (Qinghai) Bell   春伟(山东)施 Industry (Hubei) Qi Chunwei (Shandong) Shi   Exhibition (Hebei)

    (浙江)姚志军(安徽)姚晓刚(广东) Wen Yimin (Shanghai) Lou Dongsheng (Zhejiang) Yao Zhijun (Anhui) Yao Xiaogang (Guangdong)

    启权(湖北)袁少民(江西)耿泽峰(内蒙)钱玉清(江苏) Ao Qiquan (Hubei), Yuan Shaomin (Jiangxi), Geng Zefeng (Inner Mongolia), Qian Yuqing (Jiangsu)

    Xu Zijun (Tianjin), Xu Lemin (Zhejiang), Xu Jiangbo (Zhejiang), Ling Canyin (Sichuan)

    飞(四川)黄少鹏(广东)黄裕平(江 西) Gao Changming (Inner Mongolia) Guo Yanfei (Sichuan) Huang Shaopeng (Guangdong) Huang Yuping (Jiangxi )

    symbol   江泊(甘肃)葛良胜(安徽)韩 冬(黑龙江) Hao (Shaanxi) Minjiangbo (Gansu) Ge Liangsheng (Anhui) Han Dong (Heilongjiang)

    Han   Yong (Hubei) Zeng Weizi (Hunan) Xie   宝国(福建) Eagle (Shanxi) Cai Baoguo (Fujian)

    智(广西)樊学礼(西藏)潘龙飞(上海)霍 Liao Bingzhi (Guangxi) Fan Xueli (Tibet) Pan Longfei (Shanghai) Huo   Win (Chongqing)

    Wei   Jiang (Shaanxi) Wei Guohao (Zhejiang)

     

     

     

    The 4th "Cultural Quality and Beauty" Excellent Basic Calligraphers Creative Activities

    List of action review committees and supervisory committees

    I. Review Committee

    Director: Zhang Jianhui

    Members: Liu Junjing Gao Junfa Zhang Ji Yu Endong

    2. Supervision and Audit Committee

    Director: Zheng Xiaohua

    Member: Lu Mingjun Yan Zhenqing